top of page

Що відрізняє людей, які досягли шаленого успіху. Мислення та звички мільйонерів

  • Фото автора: Автор: Єлизавета
    Автор: Єлизавета
  • 6 лют. 2024 р.
  • Читати 6 хв

Оновлено: 25 серп. 2024 р.

мислення мільойнерів

Колаж створено на Pinterest



Раніше стрічка в Instagram та TikTok була перенасичена історіями успіху. Здавалося, всі окрім тебе чогось досягають. Марина з паралелі собі машину купила, знайома Оля заробляє щомісяця понад $2500, а в Наді взагалі 100 000 підписників в Instagram, реклама щодня по декілька разів. А ну порахуймо, це ж скільки $? Так було раніше. Слава Богу, тренди змінюються. 


Сьогодні “успішний успіх” дратує. Користувачі хочуть почути справжні історії — ті що сповнені болем, труднощами та провалами. Нам відгукуються історії, в яких ми впізнаємо себе. Чи бачимо ми себе надуспішними? Навряд. Нас більше чіпляють історії, де герої діляться своїми страхами, болем, тернистим шляхом, сповненим проблем та невдач. Ми хочемо знати, що було за лаштунками цього відфільтрованого фільму про успіх. Так би мовити, без прикрас.


… до речі


Статистика свідчить, що втілити ідею в життя є неабиякою рідкістю: 95% нових продуктів виявляються невдалими, а більше 9 з 10 стартапів загалом провалюються.


… але


Як казав один із наймудріших чоловіків Вінстон Черчилль: "Успіх – це вміння рухатися від невдачі до невдачі, не втрачаючи ентузіазма". Саме в цьому секрет: бути наполегливим, падати, вставати та рухатися далі, незважаючи ні на що.



Історії, що надихають


«Мене понизили на роботі на початку кар’єри, — сказала Опра, згадуючи часи, коли вона була ведучою новин у Балтіморі, — і якби це не сталося зі мною, я б не стала тим, ким стала у своїй роботі». У 1998 році вона знялася в екранізації роману "Кохана". Сам роман отримав Пулітцерівську премію, але фільм не мав такого успіху, як книга, та провалився в прокаті. У 2011 році Опра Уінфрі запустила свій власний телеканал OWN (Oprah Winfrey Network), який мав низькі рейтинги напочатку. На 2019 рік статки Вінфрі оцінюються приблизно в $2,8 млрд. Здатність Опри вчитися на помилках стала ключем до її успіху: від звільнення з посади ведучої новин до власниці найвідомішого шоу та власної телевізійної мережі.


Джоан Роулінг, авторка серії про Гаррі Поттера, зіткнулася з відмовою від дванадцяти видавців, перш ніж випустити дебютну книгу та досягти успіху. Джеймсу Дайсону знадобилося 5 років і 5127 прототипів, щоб створити перший у світі пилосос без мішка для збору пилу (той самий пилосос Dyson, про який багато хто мріє сьогодні). 5217 прототипів за свій власний кошт! А на якій спробі зазвичай опускаєш руки ти? Нагадаю також, що Волта Діснея звільнили з газети через відсутність уяви, а Елізабет Гілберт отримувала відмови від видавництв протягом 8 років, перш ніж опублікувати роман  “Їсти, молитися, кохати”.



Як досягти успіху: 10 корисних порад



01. Зміни своє cтавлення до помилок 


Успішні люди розглядають помилки як частину процесу навчання і зростання, а не як невдачі. Вони вбачають в кожній помилці можливість здобути новий досвід і покращити свої навички. Несподівані труднощі спонукають наш розум думати нестандартно та шукати альтернативні рішення, розвиваючи наш креативний м’яз. Саме так створюються інноваційні рішення та підходи. "У китайській мові слово «криза» складається з двох ієрогліфів. Один означає небезпеку, а інший — можливість", — Джон Ф. Кеннеді.



02. Розвивай стійкість та впертість


Успішні люди зустрічаються з численними викликами і невдачами, але вони залишаються стійкими та впертими, продовжуючи працювати над своїми цілями.


Поділюсь особистим: я створила сторінку wellcoast в Instagram у травні 2023 року. Перше, що я сказала собі: “Я пишу пости тричі на тиждень, попри всі обставини”. Пройшло менше року —  сторінка має більше 4000 підписників. Ми розробили перший марафон від тривоги за підтримкою психолога. Зараз ти читаєш цю статтю на сайті! Все це завдяки удачі? Ні, завдяки стійкості.


Як засновниця проєкту, можу сказати, що багато разів я хотіла кинути все: мені було то страшно, то сумно, то натхнення кудись дівалося, то засмучувало, що підписники йшли (хоча я багато працюю над тим, щоб ділитися корисним, цінним контентом). Я взагалі-то людина із синдромом самозванця, але, як кажуть, “очі бояться, а руки роблять”. Щоразу, коли мені кортить все кинути та закритися в мушлі, я даю собі трошки відпочити, згадую слова Черчилля та продовжую рух. Спробуй і ти.



03. Привчай себе робити щось некомфортне


Роби те, що виходить за межі твоєї зони комфорту. Чим більше ти нормалізуватимеш складні ситуації, тим комфортніше тобі буде, коли все буде йти шкереберть. Не любиш публічні виступи — час ставити більше питань на робочих колах та ділитися своїм досвідом (як мінімум). Не вмієш гарно співати? Сходи на декілька занять з вокалу. Від думки про подорож наодинці тебе кидає в холодний піт? Здається, прийшов час.



04. Читай щонайменше 30 хвилин щодня


У своїй книзі  "Rich Habits: The Daily Success Habits of Wealthy Individuals" американський підприємець Томас Корлі розповідає про 5-річне дослідження, під час якого він опитав безліч заможних людей, які самі зробили себе, про їхні щоденні звички. Він зробив висновок, що читання було одним з ключових факторів їхнього успіху. Приблизно 88% фінансово успішних людей стверджували, що щодня витрачають щонайменше 30 хвилин на читання та самоосвіту. 85% учасників запевнили, що читають дві чи більше книжок для самовдосконалення на місяць. 63% опитуваних слухали аудіокниги під час поїздок на роботу. Це є стратегічне використання часу для навчання, що перетворює непродуктивні періоди на цінні можливості для самовдосконалення.



05. Плекай ненаситну цікавість


Допитливість є потужною рушійною силою. Це вроджене бажання шукати знання, досліджувати невідоме та розуміти світ навколо нас. Успішні люде спраглі до нових знань та відкриттів. Допитливість часто супроводжується відкритістю до нових точок зору. Успішні люди вивчають нові ідеї, часто відмінні від їхніх власних, досліджують чужі “чому” та “як”, з метою відкрити для себе щось нове. Адже всі ми дивимось на світ через свою унікальну призму сприйняття.



06. Прокачуй креативний м’яз


Лауреати Нобелівської премії у 22 рази частіше, ніж звичайні вчені, займаються перформансом, співом або акторською майстерністю на дозвіллі. Переможці у 12 разів частіше писали п’єси, вірші чи оповідання та у 7 разів частіше насолоджувалися малюванням чи ліпленням, ніж їхні колеги.


Ідеї для тебе:

1) спробуй писати щодня, навіть якщо це короткі записи, поезія або фрагменти історій. Розглядай написання як спосіб вираження своїх думок, фантазії та почуттів.

2) Придбай музичний інструмент і тренуйся на ньому за допомогою уроків на Youtube.

3) Розглядай об'єкти навколо себе, придумуй альтернативні способи їх використання або придумуй історії, пов'язані з ними. Це можуть бути абсолютно шалені історії, не обмежуй свою уяву.


Просто зараз, придумай 10 альтернативних способів використання столової ложки. А потім створи розповідь про неї на один аркуш паперу.



07. Будуй своє оточення


Поради від тих, хто має потрібний досвід або експертизу, дозволяють нам вчитися на їхніх помилках і досягненнях. Це швидкий, а головне ефективний спосіб збагачення власних знань і навичок. Окрім того, ідеї та можливості часто приходять до нас від інших людей, тому важливо бути відкритим та охочим до спілкування та співпраці. Відвідуй конференції, шукай менторів, приєднуйся до різних клубів, щоб розвивати та зміцнювати свої професійні та особистісні зв’язки. Чим ширшим буде коло твого спілкування, тим більше можливостей, ідей та знань будуть потрапляти до тебе.



08. Займайся самоаналізом


Вивчення та розуміння помилок допомагає не лише уникати повторення невдач, але й створює можливість для особистісного зростання та вдосконалення. Проводь регулярну ретроперспективу: що вийшло добре, що не дуже, чому так вийшло, як це можна покращити, чого це тебе навчило.



09. Покращуй комунікативні навички


Промови Стіва Джобса ввійшли в історію: їх переглядають і будуть переглядати. Якщо взяти ближчий до нас приклад, я навела б промови Володимира Зеленського в перші роки повномасштабного вторгнення. В обох мовців слова, які торкаються душі, змушують плакати та сміятися. Слова, які надихають та мотивують. Якщо ти хочеш впливати на людей, надихати їх та мотивувати, ти маєш розвивати свої ораторські навички, щоб твої виступи й навіть звичайні розмови стали взірцем, а не набором суцільних  “еее…”, “типу…”, “короче…”, які викликають бажання поставити тебе на беззвучний.


Багаті люди добре комунікують, тому що вони гарні слухачі. Вони розуміють, що ми вчимося і виховуємося, слухаючи те, що говорять інші люди. Попрактикуй наступне: ти слухаєш інших п’ять хвилин за кожну хвилину, яку говориш. Намагайся зберігати співвідношення 5 до 1!



10. Звільнись від обмежуючих переконань


Ми самі створюємо стіни у своїй голові. Ти звертала увагу, як у тобі вмикається самокритична бабця: “У мене не вийде, бо я не така, як всі, я невдаха”, “Ой, що ти там собі придумала, сиди краще і не ганьбися”, “Усі дивляться на мене, немов зі мною щось не так”. У нас усередині ціле кладовище ідей та можливостей через страх, невпевненість і цей нав’язливий голос у голові, який постійно накидує “а що якщо…”.


Щоб досягти успіху, потрібно працювати над своїм мисленням і не давати мікрофон цьому внутрішньому критику. На кожну негативну думку створюй одну позитивну і повторюй її, допоки вона не стане твоїм новим переконанням. 


На кожну думку “Я не дурна , я не зможу» казати собі “Я розумна і здатна. Кожен виклик — це можливість для зростання, і я вірю в свою здатність здобувати знання та розвиватися». На кожне “В мене нічого не вийде” казати собі “Можливо, не з першого разу, але з часом вийде точно. Я буду докладати максимум зусиль”. На кожне “Я невдаха” казати собі “ Я — диво. У мене багато талантів. Крок за кроком я йду до своїх цілей”. Стань своїм найкращим другом та підтримкою. 





Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
blue shell
bottom of page